Sejdeme se u vody

by - srpna 11, 2016


Chlum u Třeboně..a..Lutová
Sešli jsme se u rybníka HEJTMAN v Chlumu u Třeboně
Rybník založil v roce 1554 Mikuláš Ruthard z Malešova.Kolem rybníka je plno kempů,má travnaté a místy i písčité pláže.
Přístup do vody je dobrý,všude okolo jsou mělké břehy,rybník má písčité dno.
Můžete zde ulovit třeba kapra,lína candáta, úhoře aj.....
Takže je zde nejen dobré koupání ale i rybaření......to asi předvším.


Zde na fotce vidíte kostel,hráz rybníka a zámek
O historii zámku Vám psát nebudu.......tu si můžete přečíst ZDE.My jsme se mohli s historii tohoto dnes opuštěného zámku,rybníka,kostela a dnes již městyse Chlumu u Třeboně seznámit na krásné komentované prohlídce-přednášce, která se konala v místním kostele.
Paní jsme tzv.ukecali a zahrála i na varhany.

Zde na fotce ukázka z kostela,pohled od kostela,naše chatička v kempu a Autocamp u Pískovny
                                                                             
   
Na přednášce paní z kostela jsme se dozvěděli i jiné zajímavosti z okolní vesnice, a tak jsme se vydali do nedaleké LUTOVÉ
Právě zde se nachází ,,Zřícena barokního kostela"

Hledali jsme a nakonec našli
Z webu
Kostel byl poutní a nikdy se v něm nekonaly pravidelné bohoslužby.Hlavní pouť se konala na svátek narození Panny Marie-tzv.....,,kostelíčková pouť.
Byla to zřejmě dost významná náboženská,společenská událost,protože procesí přicházela z okolních farností a faráři se střídali ve sloužení bohoslužeb.Z názvů okolních polí-Židovka,Hrnčířka-se dá usuzovat,že o poutích panoval čilý obchodní ruch.V jednom domečku se vám naskytne taková to podívaná.


U Sumečka
Staňkov.......Království rybích dobrot.
čerpáno z jejich webu
Můžete ochutnat jak sladkovodní, tak i mořské druhy, uzené i připravované klasicky dle starých pytláckých receptur a místních tradic. Nabídku neustále doplňujeme a obměňujeme, dovážíme kvalitní druhy ryb i z exotických částí světa jako je např. jezero Titicaca na pomezí Peru a východní části Bolívie. Kritériem je kvalita, proto upřednostňujeme ryby z přirozeného prostředí, před dovozem ryb z umělých, velkokapacitních sádek. Pochutnáte si například na štice, kapru, úhoři, lososu, sumečku, pstruhu, línu, tolstolobiku, jeseteru aj. Kdo pojedete okolo, a máte rádi rybí speciality.........určitě se zastavte........to nemá chybu.
Příjemné prostředí.

Tak a to je vše..........příště si dáme třeba zase nějaký ten recept
hezký den Marťula


You May Also Like

1 komentářů

  1. Ahoj Marti, opět krásná místa. To hraní na varhany muselo být krásné. To já můžu☺.A v tom domečku by se mi líbilo, tam je věcí☺.Rybí mňamky ty mi rádi, připisuji si na seznam výletů. Na recept se těším a tobě přeji krásný víkend. Pa Z❤

    OdpovědětSmazat

Instagram