LOUNY

by - října 13, 2016

Dnes bych Vám chtěla ukázat poslední místo kterým jsme zakončili naše letošní putování po památkách.

Louny, neboli „jižní brána Českého středohoří“ či „Perla na řece Ohři“, je město s rozšířenou působností ležící na řece Ohři.

NÁDHERNÉ místo které jsme navštívili.

Kostel sv. Mikuláše

(zdroj WIKIPEDIE-LOUNY)

Jedno z vrcholných děl české pozdní gotiky.Byl postaven po požáru 25. března 1517 na místě původního kostela hutí královského architekta Benedikta Rejta. Dílo s 60 m vysokou věží bylo dokončeno roku 1538. Chrám je trojlodní, s krouženou klenbou a jehlancovou střechou. Vyřezávaný oltář vyrobil v letech 17011706 umělecký truhlář Marek Nonnenmacher, sochami ho vyzdobili Jeroným Kohl se svým žákem Františkem Preissem. Na konci 19. století byl kostel opraven pod vedením Josefa Mockera a Kamila Hilberta. V současné době je zpřístupněn ochoz věže.Historická památka v Lounech  ŽATECKÁ BRÁNANo musím říci bude mě to scházet......tak budeme přemýšlet......kam se zase příští rok podíváme.
Míst je určitě mnoho,sice jsme už jich dosti navštívili.....za ty roky co po památkách jezdíme,ale pořád jsou místa kde jsme nebyli.

                                                           Mějte se Marťula

You May Also Like

7 komentářů

 1. Jéééé, moje rodné a milované město. Je krásné, zvláště chrám.
  Měj se hezky, M.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Martino
   Opravdu je krásné....moc se mě tam líbilo.
   Měj se Marťula

   Vymazat
 2. Díky za nakouknutí do Loun - ještě jsem tam nebyla (vůbec máme tento směr od Prahy málo probádaný). A souhlasím - v Česku je spousta krásných míst. A na tolika jsem ještě nebyla...

  OdpovědětVymazat
 3. I moje rodné a milované město. Díky Marti za návštěvu, mám domov ani ne deset minut chůze od brány. Kostel je první, co vidím z dálky, když jedu z letiště navštívit domov. A pak mám ten pocit, že jsem doma, když už vidím věže kostela. Měj se krásně Marcela

  OdpovědětVymazat
 4. Ahoj Marti,
  moc krásné město a krásné vzpomínky. Moc děkuji za procházku. Je ta naše zemička krásná viď. Měj se moc hezky. Z❤❤

  OdpovědětVymazat
 5. Marti, v Lounech jsem nebyla hromadu let, moc děkuji za krásné fotky!
  Přeji hezký den, Helena

  OdpovědětVymazat

Instagram