Ledňáček.......létající drahokam

by - února 26, 2016

Český svaz ochránců přirody
Teď je tady.....ledňáček

Dočtete se o něm
Ledňáček říční
Je průměrně 16,5 cm velký pták.je velmi výrazně zbarvený s oranžovou spodinou a modrým hřbetem,křídly a temenem.Výrazným znakem je také jeho nápadně dlouhý zašpičatělý zobák.Pro své krásné zbarvení je nazýván ,,Létající drahokam"

                                 
Takto seděl dnes brzy ráno u nás na trávníku v zahradě.Hned mě bylo jasné,že se něco děje.Když jsem na něj sáhla, otevíral ten svůj velký zoban.Trochu jsem se ho bála uchopit a přendat do krabice.Převracel se na jednu stranu....jedno křidélko asi špatné.Vzala jsem ho domů do tepla a hledala nejbližší záchrannou stanici.Našla,zavolala a náš kamarád odpoledne odjel.
Proč kamarád?Bydlíme u potoka a on zde seděl snad každý den na zábradlí...a špehoval rybičky.On se jimi živí ...loví je střemhlavým útokem pod vodou.
Kolikrát jsem si ho chtěla vyfotit,ale neměla jsem po ruce fotoaparát,jednou se mě to ale povedlo.Seděl u nás na Magnolii a zpíval.....byl tu již na tomto místě nějaký ten rok.
Ale nikdo by mě nenapadlo,že bude potřebovat pomoc a zrovna ode mě.Tak snad to vše dobře dopadne
               
                             
Před jeho zobanem má člověk respekt.
Tak až dnes  jsem si ho vyfotila.Vždy jsem si myslela, že je o mnoho větší.
Pohladila jsem ho po temeni a odevzdala pánovi.
Tak se měj kamaráde a ať zase vzlétneš.
Hezký víkend všem Marťula

You May Also Like

12 komentářů

 1. Woooou ten je prekrásny...snaď sa mu podari zase vzlietnuť bola by ho veľka škoda. Ešteže maš dobre srdiečko a si ho vzala podať pomoc. Ani som nevedela že existuje tak krásny vtáčik. Krásny víkend prajem.

  OdpovědětSmazat
 2. Marti, je moc krásný. Doufám, že ho zanedlouho zase uvidíš v blízkosti vaší zahrady..Určitě ti přiletí poděkovat. Měj se moc krásně..Inka

  OdpovědětSmazat
 3. Marti nádherný drahokam. Je opravdu moc krásný. Ani jsem netušila, že je možné zahlédnout ho tak blízko. Přeji mu brzké uzdravení. Máš zlaté srdíčko, že jsi tak krásně zvládla jeho záchranu. Krásný vikend.❤❤❤

  OdpovědětSmazat
 4. Nikdy jsem takového krasavce neviděla - asi je to tím, že nebydlím u vody. :-) Je nádherný a má štěstí, že jsi ho našla a pomohla mu - jistě to i tobě přinese štěstí. Hodně pohody.

  OdpovědětSmazat
 5. Krása.
  Snad ho, až se uzdraví, přijdou vypustit k vám, do jeho domovské lokality. Doufám.

  OdpovědětSmazat
 6. Jé, Marti, ten je nádherný. Ještě jsem toho fešáka naživo neviděla.
  Máš zlaté srdíčko, že jsi mu pomohla. Doufám, že bude brzy v pořádku.
  Měj se krásně a přeji prima víkend. Jana

  OdpovědětSmazat
 7. Milá Martin, tak takého krásavca som ešte nikdy nevidela. Je nádherný a Tvoj čin je šľachetný, že si ho zachránila. Papa Aňa

  OdpovědětSmazat
 8. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 9. Martinko to jsi měla jistě krásný zážitek a pocit , že jsi tak vzácného ptáčka zachránila ♥ Iva

  OdpovědětSmazat
 10. Ledňáčka znám jen z obrázků. Musel to být krásný zážitek setkat se s ním "naživo". Doufám, že ho v záchranné stanici dají brzy do pořádku a on zase bude u řeky číhat na rybičky.

  OdpovědětSmazat
 11. To je krasny vtacik, tie farby. Fantasticke. Dufam ze vsetko dopadne dobre a zachrania ho.

  OdpovědětSmazat
 12. Jsi zachránkyně,nejen pomáháš v práci,ale i na zahradě.Ten je nádherný a možná ti přiletí někdy poděkovat.Marti měj hezký víkend.Miluš

  OdpovědětSmazat

Instagram