Střípky z dovolené

by - srpna 12, 2013

Naše dovolená byla nasměrovaná.......asi poznáte kam.
Lednicko Valtické areály - Výlety na kole - Cyklo-trasy 

Kemp ve kterém jsme se ubytovali byl cca 2.km od Lednice.
Rybník kam jsme si chodili po každodenní jízdě na kolech zaplavat byl pěkně rozlehlý a právě se nachází pod Apollónovým chrámem.Prostředí je zde moc hezké.Byli jsme zde již jednou před několika lety,tehdy pod stanem na jednu noc,a protože se nám zde moc líbilo tak jsme se rozhodli, že se sem vrátíme,tentokrát na delší dobu a vezmeme sebou právě ty kola. 

Na této fotce je Apollónův chrám(klikněte na na názvy a dozvíte se více).
Tady naše kola,ale foto je jinde.
Stezky vedly okolo rybníků.Nejprve se jede podle mlýnského na jehož břehu se nachází právě Apollónův chrám.Na této fotce je Rybniční zámeček .Nachází se na severním břehu Prostředního rybníka a pohledem přes hladinu rybníka a průsekem v lese můžeme od něj vidět Tři grácie.
Dále na této fotce je Hraniční zámeček
Zde bylo zastavení na malé občerstvení neboť teploty tohoto týdne zde sahaly pomalu ke čtyřicítce.Je zajímavé,že jízda na kole byla mnohem příjemnější než chůze.
No a zde je Lovecký zámeček.
Na této fotce jsou Tři Grácie na které je vidět od Rybničního zámečku.
No a zde Rendez-vous
Na této fotce je Sv.Hubert


Zde je Minaret
K nejvyššímu ochozu vede 302 spirálově postavených schodů.No dalo se to šlapat,ale výhled je nádherný.Je z něj vidět Lednický zámek cca 2.km.V den kdy jsme tam byli byl v dálce opar,takže foto není kvalitní. 

No a závěrem
Toto vše je foceno z okolí kolem rybníků.No, a taky jsme si nenechali ujít západ slunce od Apollónova chrámu.Mějte se, a zase příště
MarťulaYou May Also Like

5 komentářů

 1. Krásnou dovču jste měli a fotečky no krása.Radka

  OdpovědětSmazat
 2. Nádherná dovolená, to bych si nechala líbit.

  OdpovědětSmazat
 3. Tak to je nádhera, hlavně západ slunce ten miluji kdekoli! V Lednici už jsem nebyla víc než dvacet let a vidím, že je to třeba napravit :)

  OdpovědětSmazat
 4. Marťulko, to je nádhera! Krásné fotky! V Lednici mě uchvátil skleník, je prý starší než ten ve Vídni, ale teď v něm musí být nedýchatelno...
  Moc zdravím, Helena

  OdpovědětSmazat

Instagram