PO DLOUHÉ DOBĚ NA ZNÁMÝCH MÍSTECH

by - září 18, 2017


Té se rádi vracíte na místa která vám byla velmi blízká.......my jo......občas se zajedeme podívat tak kde jsme dlouho bydleli.
Takže cesta k PAPÍRNĚ.....já vím,vám to nic neřekne.Tam jsme chodili dost často.....cesta chatovou oblastí a okrajem lesa......jako malá jsem zde trhala maliny.....chodila na houby.....pak jezdila s kočárkem a hlavně na procházku.
Je to zde takřka stejné......až na stromy a keře,ty  nějak vyrostly......je to již sedm let co jsme se odstěhovali.
Tentokrát jsme místa projížděli na kolech......na stromech je už vidět blížící se podzim.....dnes bylo ale docela hezky.


Auto jsme ponechali v obci NESPEKY......třeba někomu budou známé......odtud jsme jeli podél SÁZAVY do ZBOŘENÉHO KOSTELCE.....přes LEDCE

Dojeli jsme do ZBOŘENÉHO KOSTELCE
Zbořený Kostelec je zřícenina hradu nad stejnojmennou vesnicí nad pravým břehem řeky Sázavy nedaleko Týnce nad Sázavou v okrese Benešov. Hrad stojí na ostrožnovitém návrší v přírodní rezervaci Čížov v nadmořské výšce asi 300 m n. m
Vydáme se po lesní cestě do prudšího kopce vedeni zelenou turistickou značkou. Návrší, na němž se „Zbořený Kostelec“ vypíná (cca 300 m. n m.), poskytuje pěkný pohled na dole tekoucí řeku Sázavu a stejnojmennou vesnici.

Z původního hradu se do současné doby dochovaly pozůstatky zdí hradního paláce, brány, bašty, plášťové zdi a zbytky dolní předsunuté zaoblené strážní věže.
Historie hradu Zbořený Kostelec

Počátky hradu nejsou zcela známy. Zřejmě se jednalo o královský hrad. Poprvé byl zmiňován v roce 1342 jako zástavní majetek Oldřicha Medka z Valdeka. Poté se majitelé střídali. V roce 1450 byl hrad Zbořený Kostelec dobyt vojsky pana Zdeňka Konopišťského, který získal objekt do svého vlastnictví. V roce 1467 bylo jeho panství dobyto vojsky krále Jiřího z Poděbrad.

Pohled na ZBOŘENÝ KOSTELEC......z prostoru zříceniny.Tak jsme si zavzpomínali
mějte se 
MARŤULA

You May Also Like

1 komentářů

  1. Na Zbořený Kostelec jsme řadu let jezdili na novoroční výlet. Vyšlápli jsme nahoru, rozhlédli se po kraji a cestou zpátky domů se někde stavili na pozdní oběd. Ale teď jsme to pár let nějak opustili - loni jsme na Nový rok byli jen u Hostivařské přehrady...

    OdpovědětVymazat

Instagram