JAK CHUTNÁ BURČÁK ?

by - září 23, 2017

už podle těchto hroznů.......jak jinak,CHUTNÁ
Příjemně strávené odpoledne v hezkém prostředí nádherného parku.......bohatý program....jak pro děti tak pro dospělé......ochutnávky burčáku,toho hlavně....vína,sýrů,trdelníku,placek,klobás,cibulových kroužků,tyčinek........


                                                                             DOČTETE SE
Havlíčkovy sady neboli Gröbovka či Grébovka, je park anglického typu v Praze 2 na Vinohradech, nedaleko Vršovic a Nuslí. Na severu je ohraničen ulicemi U Havlíčkových sadů a Rybalkovou a na jihu potokem Botič. Park byl vybudován v letech 1871–1888 v okolí vily, kterou si nechal postavit pražský průmyslník Moritz Gröbe, společník firmy Lanna a Šebek. Celkové náklady na vybudování areálu dosáhly 1 760 000 rakousko-uherských korun, což představuje současných cca 500 milionů Kč.
V areálu parku se nachází Gröbeho vila, Pavilon, vinice s Viničním altánem, Grotta a usedlosti Horní a Dolní Landhauska; z dob nedávných také vinný sklep a dětské hřiště. Od roku 1964 je areál nemovitou kulturní památkou. Od roku 1999 je ve správě Městské části Praha 2. Vzhledem k celkové zchátralosti bylo v roce 2001 přistoupeno k rozsáhlé rekonstrukci areálu, včetně obnovy zeleně a cest. Rekonstrukce areálu byla dokončena roku 2014. V roce 2015 byla obnova vyznamenána cenou Patrimonium pro futuro, kterou udílí za úspěchy v oblasti památkové péče Národní památkový ústav.

NEJDŘÍVE JSME SI udělali procházku parkem
ochutnali sýr
sortiment skvělý
pak jsme poseděli a poslechli jsme si 

Moderoval HONZA MUSIL
TADY náš SAŠA s dědou........
Mějte se 
Marťula

You May Also Like

2 komentářů

  1. Ahoj Marťulko,
    tak tomu říkám akce na jedničku.A s hvězdičkou.V nádherném prostředí ( opět si připisuji na seznam výletů budoucích), vynikají dobrůtky. Parádní muzika a zlatíčko Saša ❤Je vidět, že jste si náramně užili. Posílám pozdravy,pa Z❤

    OdpovědětVymazat
  2. Krásně strávený (a nafocený) den, Grébovka je nádherná a stále mne udivuje, jak mohl někdo v minulosti něco tak krásného postavit, že to udivuje dodnes. Ovšem nejúžasnější je ten drobeček na poslední fotce. Měj se hezky.

    OdpovědětVymazat

Instagram