GOTICKÝ CHRÁM V PANENSKÉM TÝNCI

by - září 28, 2016

Naše první zastavení včerejšího výletního dne bylo místo.......které se objevilo v Toulavé kameře(sleduje pravidelně manžel),takže zaznamenal a včera jsme zde byli

Nedostavěný gotický chrám Panny Marie se zvonicí Panenský Týnec.
Chrám skrývá několik záhad.....kdy vlastně byl přesně založen?

Chrám se skládá z 21 metrů dlouhého kněžiště, jeho nedokončené stěny mají na výšku asi 20 metrů. Původně měl být třílodní. V jeho kamenných zdech se nachází pozitivní energie. Toto místo láká nejen psychotroniky, ale i zvědavé lidi a lidi hledající pomoc. 

Panenský Týnec je dnes známý spíše mohutným, nedostavěným gotickým chrámem. Ten se nachází právě vedle kláštera klarisek. Má vysokou uměleckou hodnotu a řadí se k nejdokonalejším památkám vůbec. Odborníci se domnívají, že práce na chrámu patří huti Petra Parléře.
Stála jsem dlouho na místě vzadu........rozhlížela se,prohlížela snad všechny kameny  zdiva


Pozitivní zóna v Panenském Týnci svým tvarem připomíná kříž. Spirituální síla se zde prý skrývá v kamenných zdech kostela. Známý psychotronik a spisovatel Stanislav Brázda naměřil v prostorách chrámupozitivní zónu číslo 8, tedy nejsilnější, uzdravující. Nemusíte se bát, že byste místa s magickou energií nepoznali - nápovědou vám budou vyšlapané cestičky a "více ohmataná" místa na stěnách stavby. Pozitivní zóna zde tlumí deprese, přináší dobrou náladu, elán a radost ze života, pomáhá nemocným. Dlouhodobější pobyt nebo časté návštěvy - posezení v trávě uprostřed chrámu, jsou doporučovány lidem po mozkové obrně, mozkové mrtvici a po veškerých úrazech hlavy.
Ať už na sobě pocítíte léčivé účinky, nebo ne, výlet do Panenského Týnce je opravdu zajímavý a nedostavěné torzo gotické stavby nesmírně působivé.
Ty holubi zda po celou dobu kroužili
ERBY nad branou


Kdo pojedete okolo určitě se zde zastavte.........kouzelné místo....moc jsem se sem těšila.
Hezký barevný podzim Marťula

You May Also Like

4 komentářů

 1. Marťo, byla jsem ta již několikrát, naposledy na konci srpna. Je to totiž vesnice nedaleko mé rodné.
  Pa pa M.

  OdpovědětVymazat
 2. Marti já tam byla v červnu, najdeš u mne na blogu z názvem, "a byla svatba..." Můj syn s partnerem si toto magické místo nedaleko našeho rodného města vybrali pro jejich obřad. Bylo to úžasný a atmosféra vážně jedinečná-magická.Mávám do dálky a moc Tě zdravím Marcela

  OdpovědětVymazat
 3. Ahoj Marti i nám se tam moc líbilo.. Je to místo magicky kouzelné až tajemné.
  Přeji ti krásný víkend. Z❤❤

  OdpovědětVymazat
 4. Marti, Panenský Týnec chci navštívit už dlouho. Jen z fotek cítím, jak úžasné místo to musí být.
  A zámek vypadá taky moc hezky, píšu si :o)
  Měj hezké dny, Helena

  OdpovědětVymazat

Instagram