♥♥Vánoční trhy v Drážďanech

by - prosince 08, 2011Včerejší den jsem strávila na cestách a to  v nádherných vánočních Drážďanech.


Vánoční trhy v Německu mají dlouhou tradici a ten nejstarší se nachází právě v Drážďanech. Hlavní z drážďanských trhů zvaný Striezelmarkt se koná pravidelně na náměstí Altmarkt v centru města.

Informace z webu-je to opravdu tak jak se píše

Tento trh je opravdu velkolepý - čítá 250 stánků a během šesti adventních týdnů ho navštíví na dva milióny lidí. První ročník se konal již v zimě 1434 a své jméno získal podle vánočního pečiva Strüzel, obdoby naší štoly. Symbolem trhu je kromě nezbytného vánočního stromku, pohádkového hradu a zdobeného oblouku zejména 14 metrů vysoká vánoční pyramida, která se dostala i do Guinessovy knihy rekordů. Místní se pyšní tradicí ručních řemesel, ve stáncích proto majdete mimo jiné vánoční ozdoby, svícny, keramiku, textilní výrobky, ale třeba i perníky, krajky, adventní hvězdy nebo foukané sklo. Kromě svařáku nebo rozličného cukroví můžete zkusit některou z ryze místních dobrot, což jsou třeba malé figurky kominíků Pflaumentoffel vyrobené ze sušených švestek.Tady vánoční štoly

A zase trochu z webu

Každý rok před Vánoci oslavují pekaři a cukráři ze saského hlavního města Drážďan své řemeslo velkolepým slavnostním průvodem – takzvaným štolovým procesím, při kterém vezou tímto překrásným městem na Labi obrovskou vánoční štolu vážící téměř čtyři tuny. Mohutný exemplář, dlouhý většinou zhruba 4,35 metru, široký 1,78 metru a vysoký 75 centimetrů, který je kromě jiného vyroben přibližně z jedné tuny mouky, 2,6 milionů sultánek a 74 litrů rumu, je přesnou zvětšeninou typické dvoukilové Drážďanské vánoční štoly. Barokním starým městem štola projíždí na povozu taženém třemi koňmi za přihlížení desetitisíců zvědavců a poté je na drážďanském vánočním trhu Striezelmarkt nakrojena obrovským drážďanským štolovým nožem a po kouscích prodávána příchozím návštěvníkům, zčásti za charitativním účelem.

Tady stánek s bramborovou vrtulkou na špejly-posypou vám jí čím chcete(šůl.paprika aj..)je možnost drezinku nebo kečup a další....bylo velice dobré.

Nádherné dekorace nad stánky,to jsem obdivovala po celou dobu na trzích.
Kvalita jejich výzdoby je neskutečně nádherná.Vkládám pár foteček-kochejte se......
To nevíte co si dřív prohlédnout -vyfotit.

Tady jejich řemeslné výrobkyA jdeme dál
Ukázka řemeslných pracíJe zde samozřejmě velké množství stánků s teplým a moc dobrým svařákem,punčem no a mnoho jinými nápoji.Měly jsme s dcerou nějaký moc dobrý já to nazvala po svém lektvar se zázvorem.bylo to dosti silné a vypít tak dva hrnečky po sobě nevím,nevím.....ale zahřálo to bezva.
 Hrnek glühweinu přijde na 2,50 eura, záloha na hrnek je dvě eura, hrnek lze bez problémů vrátit v kterémkoliv stánku anebo si ho jako suvenýr odvézt domů.


No dodalo to i chutě,že jsme si daly obě langoš s dresingem a na tom byly olivy jak černé tak zelené,balk.sýr a posypáno krapet petrželkou.No přímo vynikající.


Tak a dost chutí a jdeme dál.

Tady vany na koupání(bohužel jsme koupající neviděli,ale koupalo se a zamluveno je to na celý advent).Tady dva domečky-pekařství,kde děti měli možnost tvorby cukroví aj.....

A zde malovali ozdoby aj......vevnitř jsem sice nebyla,ale jukala jsem z venku okénkem.

Kominíček ze sušených švestek zvaný „Pflaumentoffel“.

A zde jsou ostatní fotky

Také jsme navštívily s dcerou obchodní centrum,koupily jsme si malé drobnosti a nějaké potraviny.
To je asi vše mou prohlídkou .
Mějte se hezky.
You May Also Like

4 komentářů

 1. Marťuli to je krása a můj sen ♥♥♥. Snad si ho jednou splním :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Ahoj Marti, moc krásně jsi nám to všechno vyfotila a popsala, prohlížela jsem si to dvakrát, jak mě to moc zaujalo. Ta nádherná atmosfera z fotek na mě úplně dýchla.Je fajn, že sis to tak užila. Ahoj a měj se moc hezky a opatruj se, viš, že jsi byla nemocná .

  OdpovědětVymazat
 3. Martulo, krasna reportaz. Drazdany jsou nadherne mesto a takto vyzdobene, no nadhera. Ta predposledni fotka je Frauenkirche? Jestli ano tak ji opravdu nadherne opravili. Preji Ti krasny adventni cas, Katerina

  OdpovědětVymazat
 4. Marti, děkuji za krásnou reportáž. Jezdím do Drážďan několikrát do roka a mám je moc ráda. V posledních letech se centrum úžasně opravilo.
  Pohodový večer, zdravím Helena

  OdpovědětVymazat

Instagram