sobota 25. srpna 2012

ZOO Praha

Opět před náma dva dny volna,tedy tentokrát hlavně i pro mě,takže jsme navštívili jako každoročně ZOO.Ten kdo má rád zvířátka a nemůže se podívat do této ZOO,tak alespoň zde nějaké fotečky.
Máte rádi zvířátka? Navštivte ZOO PRAHA.

Sloni a hroši budou v novém.
Chov slonů v Zoo Praha( klikněte a přečtěte si  informace o slonech v ZOO)Dnes jsem měla možnost vzhlédnou jaké nádherné prostředí -venkovní výběh budou vlastně sloni,hroši v ZOO mít.
Zde se podívejte.
Pro návštěvníky se nové pavilony otevřou na počátku sezony 2013.

Zajímavosti o zvířatech jsou použity z webu ZOO.Pokud se budete chtít dozvědět o zvířátku více kliknětě na jeho název


Surikaty žijí v početných koloniích. Noc tráví v podzemních chodbách, kam také prchají před nebezpečím. Ve dne vždy několik členů kolonie hlídkuje, vztyčeno na zadních. Rády se sluní.Zajímavosti: Je největším druhem zebry, na rozdíl od ostatních druhů zeber hýká podobně jako osel. Typické jsou pro ni kulaté boltce a husté pruhování sahající až na nohy. Pojmenovaná je podle francouzského prezidenta Julese Grévyho (1882). Je zařazena v Červené knize ohrožených druhů zvířat IUCN.
Rozmnožování: Po 390 dnech březosti rodí samice 1 mládě, které saje asi 6 měsíců.

Žirafa Rothschildova
Potrava: Listí a větve stromů, zřídka tráva. Dlouhý jazyk (až 50 cm) a husté sliny umožňují žirafám otrhávat listy i na trnitých větvích stromů a keřů.


Rozmnožování: Na rozdíl od vydry říční zůstává vajíčko po oplození a počátečním rýhování v děloze samice až 8 měsíců v klidu než dojde k normálnímu vývoji. Tomuto jevu říkáme utajená březost, celková doba březosti je tak 10-12 měsíců; samička rodí 1-5 mláďat, která kojí 4 měsíce.

Potrava: savci do velikosti prasete, ptáci

Rozměry: délka těla 60-100 cm, délka ocasu 60-90 cm, výška v kohoutku 40 cm, hmotnost 16-23 kg

Rozmnožování: Samice je březí 86-93 dní a rodí 1-5 mláďat, o která pečuje sama.

Potrava: živá kořist
Divoká prasata, srnci a jeleni, příležitostně medvědi, i menší živočichové. Větší kořist si tygr ukrývá a opět se k ní vrací.

Rozměry: hmotnost samců až 300 kg, samic kolem 100 kg, délka těla s ocasem 1,9-3,3 m, výška v kohoutku 1,1-1,25 m

Rozmnožování: Samice je březí 104-107 dní, rodí 1-5 (6) mláďat, která vodí až do věku 2 let. Samec žije samotářsky.Rozměry: hmotnost 1000-4500 kg, délka těla 2,8-5 m, délka ocasu 35-60 cm, výška v kohoutku 1,3-1,7 m

Rozmnožování: Samice je březí 227-240 dní, poté rodí v srpnu nebo v září 1 mládě (výjimečně dvojčata), které váží 25-55 kg. Kojí ho pod vodou.

otrava: ryby
v dospělosti takřka výhradně ryby

Rozměry: Délka 3–7 m, z toho připadá asi polovina na ocas, hmotnost 90−140 kg.

Rozmnožování: Klade 30–50 (6–95) vajec, inkubační doba trvá 72–97 dní.

Slon
Amazoňan

Rozměry: délka těla 148-175 cm, hmotnost 5,4 kg (samice) až 15 kg (samci)
A protože byl dnes s náma i Maxík-museli jsme dávat pozor, aby něco nevyvedl.Maxíkovi se Pelikán nelíbil ,štěkal....ten mu to oplatil,rozevřel ten svůj zoban a ukázal kdo je tady pán.Jo jo.........ty ty Maxíku.

No  a na závěr naše zvířátko

Děkuji za pozornost
MARŤULA

2 komentáře:

  1. Na pražskou zoo se taky někdy chystáme, máme ji dost z ruky, ale v plánovači nechybí, protože s kluky jsou zoo jedním z nejvděčnějších návštěvních míst:-)

    OdpovědětSmazat
  2. ahoj Marti,moc prásné povídání s nádhernýma fotkama a ty poslední s pejskem nemají chybu, jak i on se zájmem pokukuje.
    Měj se moooc hezky

    OdpovědětSmazat

VYBRANÝ PŘÍSPĚVEK

LEVANDULOVÉ ♥

Každý rok se těším na voňavá kvítka levandule.......nastal čas..... sklízím a tvořím. Tak tady je moje první levandulové tvoření.......a ...